• 1401/02/20 - 12:12
  • تعداد بازدید : 86
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری اولین جلسه شورای عمومی اداره کل دامپزشکی استان در سال 1401

اولین جلسه شورای عمومی اداره کل دامپزشکی استان در سال 1401 با حضور کارکنان ستاد استان و روسای ادارات شهرستانی این اداره کل به صورت حضوری برگزار شد.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی در این باره افزود: با توجه به شرایط ایجاد شده در دوران کرونا جلسات شورای عمومی را صرفا به صورت مجازی داشتیم ولی امروز اولین جلسه شورای عمومی را به صورت حضوری برگزار کردیم.

دکتر جواد اعلمی عنوان کرد: فعالیت های اداره کل در حوزه های مختلف از جمله دو بخش فنی و اداری در حال انجام است و با زحمات انجام شده در حوزه سلامت و امنیت غذایی جامعه، اثرات مطلوبی در ارتقای بهداشت فرآورده های خام دامی ایجاد شده ولی نکته ای که اینجا قابل ذکر است اینکه تا زمانی که مشکلی ایجاد نشود خدمات دامپزشکی دیده نمی شود و به همین دلیل، همکاران ما به عنوان سربازان گمنام عرضه سلامت شناخته می شوند و لذا جهاد تبیین در این بخش می تواند به ما کمک کند.

وی افزود: در زمینه اصلاح بخشنامه ها این امکان وجود دارد که پیشنهادهای خود را در جهت بومی سازی دستورالعمل ها بر مبنای چهارچوب علمی و فنی دقیق ارسال کنیم.

او با اشاره به اقدامات مطلوب در حوزه های نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی و نیز مبارزه با بیماریهای دامی و مشترک که با کاهش کانون ها همراه بوده از همکاران استان قدردانی کرده و یادآور شد اقدامات اثرگذار در زمینه قرنطینه و امنیت زیستی در جهت تسهیل و تسریع در کار مراجعان بسیار راه‌گشا شد.

اعلمی با لزوم توجه به نیازهای معیشتی و پرسنلی همکاران گفت: در جهت استمرار فعالیت ها و توفیقات و در این زمینه تاکید و پیگیری زیادی داریم.

وی با اشاره به لزوم حرکت در جهت اقدام شجاعانه دولت در زمینه هدفمند سازی یارانه ها که بخش عمده ای از اقدامات در وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است گفت: ما نیز به عنوان جزئی از این وزارتخانه بایستی تمام توان خود را برای اجرای موفق طرح معطوف کنیم و خدمت به مردم در این شرایط، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان نیز در این شورا اعلام کرد: لزوم حرکت در جهاد تبیین و ذکر و انعکاس خدمات و فعالیت های دامپزشکی و ضرورت جدی گرفتن جهاد تبیین در شرایط کنونی بسیار لازم است.

حجت الاسلام محمد حسن شورورزی ضمن قدردانی از زحمات همکاران در طرح تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان افزود: اقدامات ارزشمندی دراین طرح رخ داد و لزوم انعکاس این موارد در در فضای مجازی در راستای جهاد تبیین لازم است.

وی گفت: تولید، محور اصلی اقتصاد کشور است و در شعار سال هم به تولید تاکید شده و با توجه رویکرد امسال، لزوم توجه به دانش بنیان ها بیش از پیش ضروری است.

در ادامه این نشست، شورای هماهنگی روسای شهرستان های استان نیز برگزار شد.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285912
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

لینک کوتاه