• 1401/02/15 - 08:17
  • تعداد بازدید : 110
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در پایان طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در خراسان رضوی اعلام شد؛

تشکیل 270 پرونده قضایی و پلمب 9 مرکز متخلف

رقم بازدیدهای گروهای نظارتی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از ابتدای اجرای طرح تشدید نظارت بر تولید و عرضه فرآورده های خام دامی تا پایان ماه مبارک رمضان به بیش از 31 هزار و 700 مورد رسید.

اعلمی

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این راستا از 15 اسفند ماه که آغاز اجرای طرح نظارتی دامپزشکی با 116 اکیپ و حضور 232 نفر کارشناس بوده 270 متخلف به مراجع قضایی معرفی و طی مدت یاد شده با نظارت کارشناسان دامپزشکی بیش از 275 تن از فرآورده های غیربهداشتی ضبط و از ورود این میزان به بازار مصرف جلوگیری شده است.

دکتر جواد اعلمی افزود: با توجه به ضرورت تامین سلامت و امنیت غذایی زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج، حضرت امام رضا علیه السلام، هیچگونه اغماضی در مورد متخلفان نشده و با افرادی که امنیت و سلامت غذایی جامعه را به مخاطره بیندازند با همکاری دستگاه قضایی به شدت برخورد خواهیم کرد و دراین راستا تا کنون، 9 مرکز عرضه فرآورده های خام دامی، پلمب شده است.

وی گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی دامپزشکی در خراسان رضوی و نظارت این مجموعه بر کشتارگاه های طیور تا پایان طرح، بیش از 29 هزار تن گوشت مرغ از ذبح بیش از 16 میلیون قطعه طیور استحصال شد.

 مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به استقبال زائران و مجاوران حریم مقدس رضوی از مصرف گوشت مرغ طی ایام نوروز ماه رمضان و حساسیت این فراورده خام دامی و با توجه به نظارت های انجام شده در تمامی کشتارگاه های طیور استان طی مدت یاد شده 117 هزار قطعه از لاشه های طیور کشتارشده نیز به دلی غیربهداشتی بودن از چرخه مصرف حذف شده و در همین مدت و با نظارت کارشناسان دامپزشکی در استان، 10 هزار تن گوشت قرمز بهداشتی نیز در کشتارگاه های دام استان تولید و روانه بازار مصرف شده است.

یادآور می شور طرح یادشده از 15 اسفندماه سال قبل آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشت.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285767
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه