• 1400/05/18 - 08:49
  • تعداد بازدید : 97
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

صدور مجوز و تمدید فعالیت 10 آزمایشگاه همکار دامپزشکی در خراسان رضوی

در راستای اجرای دستورالعمل واگذاری آزمون های قابل واگذاری به آزمایشگاه ‌های همکار، تا مرداد ماه 1400 تعداد 10 آزمایشگاه در استان خراسان رضوی به عنوان آزمایشگاه همکار با دامنه شمول مشخص در آزمون های مختلف، از سازمان دامپزشکی مجوز همکاری گرفته یا مجوز آنها تمدید شده است.

رییس آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد 4 آزمایشگاه در مشهد، 3 آزمایشگاه در بینالود، 2 آزمایشگاه در نیشابور و یک آزمایشگاه در قوچان واقع شده اند.  

دکتر ناصر دربان مقامی گفت: آزمایشگاه های همکار، آزمایشگاه هایی هستند که به صورت تخصصی در زمینه آزمایشات مورد نیاز با این اداره کل همکاری می کنند و نمونه های ارجاع شده را مورد آزمون قرار می دهند.

وی یادآور شد گواهی همکاری صادره برای این آزمایشگاه ها به دنبال بازدیدهای کارشناسی کارشناسان با تجربه آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی و با اعتبار یک ساله بررسی، ارزیابی و سنجش می شود و توسط مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی تایید و صادر می گردد.  مقامی عنوان داشت: برای هر آزمایشگاه دامنه شمول فعالیت مورد تایید، به تفکیک در گواهی صادره مشخص و قید شده است و این تاییدیه در مورد آزمون ‌های خارج از این دامنه صدق نمی‌کند و قابل پذیرش نیست.

لازم به ذکر است ارسال هرگونه نمونه نظارتی، حاکمیتی، ادواری و یا کنترل کیفی به سایر آزمایشگاه ها از جمله آزمایشگاه‌های کارخانجات خوراک دام، کارخانجات لبنی و آزمایشگاه های دامپزشکی، غذا دارو و استاندارد که مجوز همکاری را دریافت نکرده اند، در قالب آزمایشگاه همکار قابل استناد نمی باشد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 276193
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه