• 1401/06/31 - 10:40
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری هاری در جمع مردم شریف روستای قوژد کاشمر

در پی نمونه برداری از یک قلاده شغال مشکوک به بیماری هاری کلاس آموزشی_ترویجی آشنایی با بیماری‌هاری برای اهالی روستای قوژد شهرستان کاشمر برگزار شد.

در پی نمونه برداری از یک قلاده شغال مشکوک به بیماری هاری کلاس آموزشی_ترویجی آشنایی با بیماری‌هاری برای اهالی روستای قوژد شهرستان کاشمر برگزار شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کاشمر گفت: به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درخصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و مقابله با آنها کلاس آموزشی_ترویجی آشنایی با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام که با محوریت بیماری هاری در روستای قوژد برگزار شد و روستاییان  با روشهای پیشگیری آشنا شدند .

دکتر خانزاده ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی نقش و سهم بسزایی در کنترل و مبارزه با این گونه بیماری‌ها خواهد داشت و شرکت کنندگان در این کلاس آموزشی اصول صحیح و مهمترین راههای پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام به خصوص بیماری هاری را از کارشناسان فرا گرفتند.

وی هدف از برگزاری این کلاس آموزشی را آگاهی بخشی از نحوه انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام، مقابله با هرگونه خسارت احتمالی و ارتقاء سلامت بهره برداران عنوان کرد و افزود: آموزش در خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به عموم مردم از وظایف دامپزشکی است که با برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی ویژه اقشار مختلف می‌تواند تحقق یابد.

در این کلاس آموزشی دکتر واعظی، کارشناس مبارزه با بیماریهای دام شبکه دامپزشکی کاشمر ضمن توزیع پمفلت های آموزشی دامپزشکی به سولات مردم در خصوص ابتلا به بیماری هاری توضیحاتی ارائه نمود.

وی در بخشی از صحبتهایش گفت: هاری، بیماری ویروسی دستگاه عصبی مرکزی است که صد درصد کشنده اما به راحتی قابل پیشگیری می باشد.

وی تصریح کرد مهمترین راه انتقال  این بیماری گزیده شدن بوسیله حیوانات هارمی باشد و راههای پیشگیری در انسان را واکسیناسیون و پیشگیری از حیوان گزیدگی عنوان کرد.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان کاشمر
  • کد خبر : 290670
کلمات کلیدی
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه