• 1401/09/03 - 12:43
  • تعداد بازدید : 34
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معرفی پرونده 50 متخلف بهداشتی در حوزه فراورده های خام دامی به مراجع قضایی از ابتدای سال 1401

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی سبزوار؛ پرونده پنجاه متخلف بهداشتی مراکز تولید، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی ارجاع گردید.

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: یکی از وظایف مهم و تاثیرگذار دامپزشکی که ماهیت سلامت محوری داشته و در نهایت منجر به سلامت جامعه انسانی می گردد حفظ و ارتقا بهداشت عمومی جامعه از طریق نظارت مستمر بر بهداشت فراورده های خام دامی در تمامی مراحل تولید، نگهداری و عرضه فراورده ها می باشد، لذا با متخلفین بهداشتی مماشاتی صورت نخواهد گرفت.

دکتر زید آبادی گفت: در راستای نظارت های بهداشتی دامپزشکی از ابتدای سال جاری مقدار 4500 کیلوگرم گوشت قرمز و سفید از سطح مراکز عرضه، رستوران ها، اغذیه فروشی ها و همچنین مقدار 3700 کیلوگرم شیر خام از مراکز جمع آوری شیر و لبنیات سنتی به دلیل غیر قابل مصرف بودن از چرخه مصرف انسانی حذف و به طریق بهداشتی معدوم گردید.

وی افزود: از ابتدای سال 1401 تاکنون تعداد 5684 مورد بازدید از مراکز عرضه فراورده های خام دامی تحت نظارت دامپزشکی صورت گرفته که 50 مورد پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع شده است. شهروندان گرامی از مراکز مجاز و معتبر فراورده های خام دامی مورد نیاز را تامین نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی با شبکه دامپزشکی تماس حاصل نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان سبزوار
  • کد خبر : 294744
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه