• 1401/06/22 - 10:29
  • تعداد بازدید : 80
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری آزمون مقایسه بین آزمایشگاهی در سطح استان خراسان رضوی

رئیس آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از برگزاری آزمون مقایسه بین آزمایشگاهی در سطح این استان خبر داد.

دکتر ناصر دربان مقامی گفت: به منظور ارزیابی آزمایشگاه های دارای مجوز همکاری و یا آزمایشگاه های متقاضی همکاری در استان خراسان رضوی و مطابق با برنامه کنترل و ارزیابی دوره ای، آزمون مقایسه بین آزمایشگاهی (CT) در زمینه آزمون های میکروبیولوژی، آنالیز شیمیایی، اندازه گیری باقیمانده فلزات سنگین، سموم دفع آفات نباتی،  سنجش آفلاتوکسین، کنترل کیفی آب، کنترل کیفی و تقلبات شیر و آزمایشات سرولوژی  باحضور 15 آزمایشگاه اعم از دولتی، همکار بخش خصوصی و متقاضی همکاری در سطح استان، با نظارت مسئول کنترل کیفی آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان، برگزار شد. 

وی یادآور شد: نمایندگان آزمایشگاه های مذکور در روز دوشنبه مورخ 21/06/1401 در ساعات اعلام شده، جهت دریافت نمونه های کور کد دار مطابق با دامنه شمول مورد تایید در مجوز دریافتی و به همراه تجهیزات مناسب انتقال نمونه، به آزمایشگاه اداره کل مراجعه و نمونه های مورد نظر را از واحد پذیرش آزمایشگاه دریافت نمودند.

دکتر مقامی اظهار کرد: بر همین اساس آزمایشگاه ها موظف شدند نتایج آزمون را در مدت زمان مشخص، مطابق با معیارهای تعیین شده و مستند به روش های اجرایی مورد تایید، به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان گزارش نمایند. همچنین به منظور کنترل کیفی داخلی آزمایشگاه، بخش های میکروبی، آنالیز، شیر، آنالیز دستگاهی و سرولوژی آزمایشگاه مرکزی اداره کل نیز در این آزمون مشارکت نمودند.

وی عنوان داشت: از ویژگی های آزمون اخیر گستردگی و تنوع آزمایشات درخواستی و همچنین تعدد بالای آزمایشگاه های بخش خصوصی و دولتی شرکت کننده در آزمون می باشد.

آزمون مقایسه بین آزمایشگاهی (CT) یکی از روش های متداول و مورد تایید در حوزه عملیات آزمایشگاهی است که هدف از انجام آن تعمیق نظارت بر نحوه انجام آزمایشات، بررسی درستی روش های اجرایی آزمون، صحت سنجی عملکرد و رفع موارد عدم انطباق در مجموعه آزمایشگاهی می باشد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290407
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

لینک کوتاه