• 1401/11/04 - 10:56
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

حمایت دادستان کاشمر از طرح سونوگرافی درکشتارگاه و جلوگیری از ذبح دام‌های آبستن

به گزارش روابط عمومی شبکه کاشمر در دیدار رئیس شبکه دامپزشکی و دکتر انصاری دامپزشک سونوگراف کشتارگاه با دادستان کاشمر، حجت الاسلام بلوچ زاده اظهار داشت: برابر مقررات قانونی، کشتار و ذبح دام آبستن مطلقا ممنوع است و ذبح دام ماده نیز باید تحت شرایطی خاص با مجوز دامپزشکی صورت گیرد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: دادستانی وفق صلاحیت قانونی خود برای حمایت از دامپزشکی به این موضوع ورود کرده و اقدامات قانونی مقتضی را انجام خواهد داد.

 بلوچ زاده با اشاره به مطالبات عمومی در خصوص سلامت غذایی گفت: حوزه های سلامت و امنیت غذایی جزء مطالبات عمومی و یکی از مطالبات دادستانی است که تعارف بردار نیست و ما از تمام ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای مقابله با جرایم حوزه دامپزشکی استفاده می کنیم البته بصورتی که برخورد قضایی، آخرین راهکار باشد .

او افزود: صرف برخوردهای قهری و مناسبتی با تخلفات حوزه دامپزشکی نتیجه‌بخش نیست و باید بسترهای جرم‌ زا را با آموزش، فرهنگ سازی و سختگیری در اعطای مجوز از بین برد.

دکتر خانزاده نیز در این دیدار با تشکر از  حمایت های قانونی دادستانی  در صدور آرای مربوط به تخلفات دامپزشکی گفت: با توجه به رسالت دامپزشکی در سلامت عمومی جامعه تلاش میکنیم با استفاده از ظرفیت ها و حمایت های  قوانین سیستم قضایی بسیاری از هزینه‌های این حوزه کاهش داده و اقدامات موثری در راستای بهبود و ارتقاء سطح بهداشتی جامعه و صیانت از سرمایه دامی کشور انجام دهیم.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان کاشمر
  • کد خبر : 296577
کلمات کلیدی
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه