• 1401/11/01 - 13:49
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معدوم سازی یک واحد مرغداری مبتلا به بیماری آنگارا در سبزوار

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی سبزوار 4200 قطعه مرغ گوشتی 30 روزه مبتلا به آنگارا حذف و معدوم سازی گردید.

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: پیرو گزارش مسئول فنی بهداشتی یک واحد مرغ گوشتی مبنی بر ابتلاء این واحد در سن 30 روزگی به بیماری آنگارا، نمونه های لازم جهت آزمایش اخذ و به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ارسال و پس از تایید مثبت بودن بیماری توسط آزمایشگاه و همچنین تلفات بالای واحد و به جهت کنترل و پیشگیری بیماری در شهرستن، تعداد 4200 قطعه مرغ  گوشتی مبتلا، به روش بهداشتی و با رعایت اصول امنیت زیستی، معدوم شد.

دکتر زیدابادی افزود: سندرم آب آوردگی پریکارد و هپاتیت(HHS)  یک بیماری عفونی و مسری است که از علائم ابتلا به آن تلفات بالا در واحد مرغداری می‌باشد و انتقال این بیماری بصورت افقی یعنی از یک واحد مبتلا به واحد دیگر و عمودی یعنی از مرغ‌مادر به جوجه گوشتی می‌باشد. میزان شیوع و شدت بیماری بستگی به تراکم مرغداری‌ها در منطقه دارد و تا کنون درمان خاصی برای این بیماری  وجود ندارد.

وی در ادامه از کلیه مرغداران خواست جوجه ریزی خود را از مزارع مرغ مادر واکسینه شده علیه بیماری آنگارا انتخاب کنند و مسائل بهداشتی قرنطینه ای و امنیت زیستی را در واحد خود رعایت کرده و در صورت هرگونه تلفات غیر متعارف در اسرع وقت مسئول فنی بهداشتی واحد خود و شبکه دامپزشکی را مطلع نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان سبزوار
  • کد خبر : 296477
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

لینک کوتاه