• 1401/11/05 - 10:42
  • تعداد بازدید : 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ورود جدی شبکه دامپزشکی درگز به نظارت عسل های موجود در بازار این شهرستان

دامپزشکی شهرستان درگز؛ نظارت بیشتری در مورد کیفیت عسل های عرضه شده در بازار و همچنین برخورد با متخلفان را در دستور کار خود قرار داد.

دکتر شمس رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان درگز گفت: متأسفانه برخی افراد سودجو انواع تقلبی عسل را تولید و روانه بازار می کنند و بر همین اساس ما توجه ویژه و نظارتهای سختگیرانه تری در این خصوص انجام می دهیم.

دکتر شمس با بیان اینکه، مراکز تولیدی  و کارگاه های بسته بندی عسل که مجوزهای لازم را دارا هستند و همواره اصول و قوانین را رعایت می کنند مورد حمایت سازمان دامپزشکی هستند، اظهار داشت: در همین راستا می بایست برخورد جدی و بازدارنده بامراکز تولیدی غیرقانونی و متخلف صورت گیرد.

شمس ادامه داد: از نظر سوابق و هویت بهداشتی، محل تولید، نحوه بسته بندی و چک کردن مجوزهای تولیدی، بررسی کارشناسی دقیقی انجام می شود و درصورتی که عسل ها دارای لیبل های دارای مجوز و با هویت نباشند و همچنین علاوه بر آن وضعیت ظاهری و فیزیکی مناسبی نداشته باشند، نمونه گیری می شوند و بر اثر نتیجه آزمایش ها مورد قضاوت و تصمیم گیری قرار می گیرند که متاسفانه طی یکماه گذشته حدود 20 کیلوگرم عسل تقلبی موجود در بازار با همکاری مدیریت بهداشت و درمان توقیف گردید.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان درگز
  • کد خبر : 296613
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه