• 1401/09/01 - 09:53
  • تعداد بازدید : 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پایش سرمی بیماری تب مالت در شهرستان زاوه

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان زاوه؛ از ابتدای سال جاری 320 مورد آزمایش مقدماتی بروسلوز توسط آزمایشگاه این شبکه انجام گرفته است.

دکتر حسین اکبری نسب رئیس شبکه دامپزشکی زاوه گفت: در برنامه های مبارزه با بیماری های مشترک، بیماری بروسلوز یکی از بیماری های مهم است که در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی توسط مصرف کننده فرآورده های خام دامی آلوده، می تواند به سهولت به جامعه انسانی سرایت و سبب ایجاد هزینه های درمانی به خانوار شود.

وی در خصوص انتقال این بیماری به دام ها، تصریح کرد: ترشحات دام بیمار بخصوص در زمان سقط جنین می تواند عامل مهمی در گسترش بیماری در گله باشد که با توجه به سقط هایی که ایجاد می کنند سبب ضرر و زیان به صنعت دامپروری شود، لذا شناسایی و حذف دام های بیمار بسیار ضروری است.

اکبری نسب با بیان اینکه اقدامات اولیه غربالگری بیماری بروسلوز به روش تست رزبنگال در آزمایشگاه این شهرستان صورت می گیرد خاطرنشان کرد: خونگیری و آزمایش بیش از 320 نمونه از اول سال تاکنون در راستای حفظ و حراست از سرمایه دامی کشور و تلاش در مسیر پیشگیری از بروز این بیماری به جمعیت انسانی است و با تشخیص به موقع این بیماری 2 راس گاو مبتلا شناسایی و حذف گردید، گامی مهم و موثر در بهداشت و سلامت جامعه برداشته شده است.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان زاوه
  • کد خبر : 294629
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه