• 1401/06/31 - 08:44
  • تعداد بازدید : 25
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

پوشش 100 هزار رأس گوسفند و بز در طرح کشوری واکسن تب برفکی

روابط عمومی شبکه دامپزشکی درگز از ایجاد ایمنی در حدود 100 هزار رأس دام سبک طی مدت دو ماه در طرح کشوری واکسیناسیون تب برفکی خبر داد.

دکتر حامد شمس رئیس شبکه دامپزشکی درگز گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران بخش مبارزه شهرستان در بخش دولتی و خصوصی حدود 100 هزار دام سبک در مقابل بیماری تب برفکی به صورت رایگان ایمن شدند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر چه واکسیناسیون به تنهایی به هیچ عنوان باعث جلوگیری از بروز بیماریهای ویروسی بخصوص تب برفکی در دام نمی شود ولی در صورتی که بعد از تزریق واکسن، دامداران سایر مسائل بهداشتی و قرنطینه ای را رعایت کنند می تواند تا حدود زیادی مانع از شیوع و انتشار گسترده بیماری و بروز خسارت در دام سبک و سنگین شود.

شمس در پایان از دهیارانی که ضمن همکاری در طرح کشوری که از ابتدای مرداد تا اواخر شهریور ادامه داشت زمینه هماهنگی مطلوب تر جهت عملیات واکسیناسیون را فراهم نمودند تشکر کرد و از سایر دهیاران و اعضای شورای روستا درخواست کرد برای خدمات رسانی و اطلاع رسانی بهتر به دامداران روستا با شبکه دامپزشکی ارتباط گیرند تا از طرح های واکسیناسیون رایگان و ... مطلع شوند و یا با شماره 05146225023 تماس حاصل نمایند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان درگز
  • کد خبر : 290662
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه