چاپ
ارسال به دوست

توقیف کامیون حامل دارو در داورزن

دکتر علیرضا داورزنی از توقیف کامیون حامل دارو در محل پست قرنطینه دامی داورزن خبر داد.

رئیس شبکه دامپزشکی داورزن گفت کامیون حامل داروی دام که بدون اخذ مجوز قانونی از تبریز به سمت مشهد در حال حرکت بود با همکاری نیروی انتظامی شهرستان داورزن، در محل پست قرنطینه دامی داورزن توقیف گردید.

دکتر داورزنی گفت: خودرو مذکور حامل انواع داروی دام به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون ریال بود که در راستای نظارت و جلوگیری از ورود داروهای غیر مجاز و قاچاق به چرخه دامپزشکی، درمحل پست قرنطینه دامپزشکی شهرستان داورزن توقیف و محموله مذکور مورد پیگرد قانونی قرار گرفت . که در نهایت پس از بررسی داروهای موجود و هماهنگی های لازم با شرکت فروش دارو و اطمینان از سلامت داروها و نهایتاً صدور مجوز قرنطینه ای معتبر از شبکه دامپزشکی شهرستان مبدأ ،خودرو مذکور رفع توقیف و اجازه تردد از طرف شبکه دامپزشکی داورزن صادر گردید.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان داورزن گفت: حمل و نقل هر گونه داروی دام ،طیور و آبزیان بایستی با ارائه مجوز قرنطینه ای معتبر از شبکه های دامپزشکی صورت پذیرد و در صورت عدم اخذ مجوز قرنطینه ای معتبر دامپزشکی و تردد در محور مواصلاتی استان خراسان رضوی، از ورود اینگونه خودروها ممانعت و مطابق مقررات با آنها برخورد خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد: نظارت بر چرخه تهیه و توزیع داروهای دام و طیور بر عهده ادارات دامپزشکی بوده و عدم نظارت کافی در این حوزه می تواند بطور مستقیم سبب ورود برخی داروهای غیر مجاز و قاچاق به چرخه غذائی حیوانات و بطور غیر مستقیم وارد بدن انسان گردد که قطعاً مخاطرات بهداشتی را برای انسان نیز به همراه خواهد داشت.

  • کد خبر: ١٢٩٧٥٠/
  • ٠٧:٥٩ - 1398/02/24/
  • تعداد بازدید: 57
کلید واژه ها

خروج