تصویب نشان حلال و اعطاء آن به کشتارگاهها:

برابر ماده (6) قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید مصوب مجلس شورای اسلامی و ماده (4) آیین نامه اجرایی قانون مذکور، مبنی بر تعیین ضوابط و مقررات مربوط به استاندارد غذای حلال و اعطای نشان حلال توسط موسسه استاندارد با اخذ نظر نماینده محترم و معزز ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، که یکی از اقدامات شایسته و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب در بحث نشان حلال می‌باشد و با این نشان بین‌المللی می‌توانیم در دنیا و جهان اسلام حرفی برای گفتن داشته باشیم و باعث روند اقتصادی کشور عزیزمان ایران بشویم.

طبق اعتراف و گفته کارشناسان اقتصادی دنیا، گردش مالی محصولات با برند حلال در دنیا بیش از چهار هزار میلیارد دلار می‌باشد که سهم ایران از این بازار بزرگ تنها یک درصد یا کمتر از آن است و باید ایران نیز سهم بیشتری از این بازار را به خود اختصاص دهد.


به گفته رئیس محترم شورای عالی نظارت بر غذای حلال کشور، با وجود اینکه ۲۵۰ نشان حلال در دنیا وجود دارد اما تنها نشان حلال بین‌المللی مورد تایید جمهوری اسلامی استاندارد اسمیک است.
در گذشته نشان حلال مصوب نداشتیم و نشان حلال مندرج در بعضی از محصولات کشور ایران از برندها و نشان حلال کشورهای دیگر مانند؛ مالزی و اندونزی و ترکیه و... بوده که با تصویب قانون مذکور، نشان حلال جمهوری اسلامی ایران که همان نشان استاندارد و حلال می‌باشد که به کلیه فرآورده‌ها خامی و تولیدات حلال و همچنین کشتارگاه‌های مورد تایید دام و طیور اعطاء می‌شود. که با مشاهده نشان حلال بر روی محصولات با منشاء حلیت می‌توان این اطمینان را برای مردم عزیز و کلیه استفاده کننده‌گان در دنیا فراهم کرد.