چاپ
ارسال به دوست

حضور پررنگ تیم نظارتی، درمانی و اکیپ های واکسیناسیون دام با همکاری بخش خصوصی در روستاهای شهرستان خواف

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی خواف، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: با توجه به وظیفه ذاتی و قانونی دامپزشکی در حفظ و صیانت از سرمایه دامی شهرستان و پیشگیری از احتمال بروز بیماری های خطرناک و کشنده دامی و قابل انتقال بین انسان و دام تیم های نظارتی درمانی به همراه دامپزشک در روستاهای شهرستان حضور می یابند.

دکتر عبدالله احسانی با تقدیر از عزیزان بخش خصوصی بیان داشت: در تشخيص و درمان دام ها و طیور طيف وسيعي از بيماري های خطرناک دامی و مشترک بین انسان و دام قرار دارد، كه با همت متخصصان دامپزشكي در بخش هاي خصوصي درمانی، دارویی و مایه کوبی بصورت شبانه روزی درحال رسیدگی، ایمن سازی و درمان می باشد.

وی افزود: عوامل بيماريزای دام و طیور مهمترين تهديد عليه جمعيت دامي و بهداشت عمومي هر كشوری مي باشد و تامين بهداشت دام، پيشگيري، مبارزه، درمان و كنترل بيماري های دامی و مشترک بین انسان و دام توسط سازمان دامپزشکی کشور از مهمترين عوامل حفظ سرمايه هاي دامي و زمينه ساز توليد مطمئن و پايدار در صنایع بزرگ دام و طیور است. در اين بين بيماري هاي مشترك بين انسان و دام از اهميت ويژه اي برخوردار است كه جزء اولويت هاي كاري دامپزشكي شهرستان مي باشد.

دکتر احسانی تاکید نمود: تیم های نظارتی علاوه بر نظارت و پایش بیماری ها به موارد فروش غیر مجاز دارو، درمان غیر مجاز و همچنین جابجایی غیر مجاز دام خارج شهرستانی نظارت داشته و با متخلفینی که سلامت دام و ساکنین شهرستان را تهدید نمایند به شدت برخورد می نماید.

وی درادامه خاطرنشان کرد: با وجود بیمارستان دامپزشکی در شهرستان بسیاری از آزمایشات و خدمات رسانی در سطح شهرستان با کیفیت و دقت بیشتری انجام می گیرد.

ریاست شبکه در پایان از دامداران وشوراهای روستاها جهت همکاری با اکیپ های مبارزه و تیم نظارتی شبکه دامپزشکی شهرستان تقدیر و تشکر نمود و درخواست نمود درصورت روئیت هرگونه تخلف در زمینه دارو و درمان و حمل غیر مجاز دام و طیور و همچنین برخورد با بیماری های همه گیر سریعاً مراتب را از طریق شماره تلفن 54222622-051 به این شبکه اطلاع رسانی نمایند.

  • کد خبر: ١٢٩٨٨٥/
  • ١١:٠٧ - 1398/02/26/
  • تعداد بازدید: 29
کلید واژه ها

خروج