چاپ
ارسال به دوست

بازدید دادستان نیشاور و امام جمعه فیروزه از روند قربانی دامهای نذری در کشتارگاه صنعتی نیشابور

دادستان نیشابور و امام جمعه فیروزه و دیگر مسئولین دو شهرستان در روز عید سعید قربان با حضور در کشتارگاه صنعتی دام نیشابور از روند قربانی دامهای نذری و چگونگی ارائه خدمات کشتارگاهی بازدید نمودند.

دکتر سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور با تاکید بر اجرای دستورالعمل های دامپزشکی و پروتکلهای ابلاغی وزارت بهداشت در روز عید قربان گفت: باید تلاش شود فرهنگ ذبح دامهای قربانی نذری در کشتارگاه ارتقاء یافته تا در نتیجه امکان انتقال بیماریهای خطرناک مشترک بین انسان و دام کاهش یابد.

دادستان نیشابور نیز ضمن ابراز رضایت از ارائه خدمات به خیرین و شهروندان گفت: باید تلاش شود تا ذبح دامهای نذری در منازل و معابر شهری به حداقل رسیده و همه آنها به کشتارگاه هدایت شوند.

امام جمعه شهر فیروزه ضمن بازدید از قسمتهای مختلف خط کشتار دامهای سبک و سنگین و سردخانه های نگهداری لاشه های استحصالی و استماع توضیحات رئیس شبکه دامپزشکی نیشابور خواستار هدایت وکشتار دامهای شهرستان فیروزه به کشتارگاه صنعتی شد که با مساعدت مدیریت کشتارگاه و همکاری شهرداری این مهم مقرر گردید.

یاد آوری می شود در این روز بیش از 210 راس گوسفند، 8 راس گاو و دو نفر شتر در کشتارگاه صنعتی دام نیشابور و درود ذبح و دو اکیپ سیار مشترک از کارشناسان دامپزشکی، نیروی انتظامی، محیط زیست و علوم پزشکی و یک اکیپ مستقر در کشتارگاه درود نظارت بهداشتی دامهای قربانی را برعهده داشتند.   


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٣١٨/
  • ٠٧:٥٦ - 1399/05/11/
  • تعداد بازدید: 83
کلید واژه ها

خروج