چاپ
ارسال به دوست

مراکز عرضه و کشتار مجاز دام زنده در مشهد اعلام شد

به مناسبت عید سعید قربان، مراکز عرضه و کشتار مجاز دام زنده در سطح شهر مشهد اعلام شد.

روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، ضمن هشدار در مورد مخاطرات کشتار دام در منازل و معابر عمومی اعلام داشت: در راستای کاهش بیماری های مشترک بین دام و انسان، بیماری های انگلی و عوامل میکروبی بیماری زا، مانند سالیان گذشته در سطح شهر مشهد، مراکز و محل هایی جهت عرضه دام زنده سالم و بهداشتی به شهروندان، پیش بینی شده و در دیگر شهرستان های تابعه استان نیز با پیگیری های شبکه های دامپزشکی، شهرداری ها و سایر نهادهای مرتبط تدابیر مشابهی اتخاذ شده است.

با توجه به موارد یاد شده، بدینوسیله مراکز عرضه و ذبح مجاز دام زنده در سطح شهر مشهد به شرح ذیل اعلام می گردد:

1. میدان دام موسسه صنعتی گوشت مشهد واقع در تپه سلام-جاده فریمان

2. بازار دام در محل ضلع شرقی پل قائم جنب آسایشگاه معلولین فیاض بخش؛ دراین محل دامپزشک و کارشناس بهداشتی دامپزشکی حضور داشته و علاوه بر عرضه دام تحت نظارت دامپزشکی ، ذبح دام نیز در همان مکان تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی و شرعی انجام خواهد شد.

3. بازار دام عسگریه واقع در جاده قدیم قوچان بعد از سه راه فردوسی؛ علاوه بر عرضه دام تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی، ذبح دام نیز در این مکان، تحت نظارت بهداشتی و شرعی انجام خواهد شد.

4. بازار دام مهد توس در جاده بهشت رضا، با توجه به نزدیکی این بازار به کشتارگاه موسسه صنعتی گوشت مشهد، ذبح دام خریداری شده از این مرکز در کشتارگاه صنعتی انجام خواهد شد.

5. بازار دام سنگین مهر واقع در منطقه کنه بیست که با توجه به نزدیکی این بازار به کشتارگاه موسسه صنعتی گوشت مشهد، ذبح دام خریداری شده از این مرکز در کشتارگاه صنعتی انجام خواهد شد.

6. کشتارگاه های دام واقع در طرقبه و شاندیز

شهروندان مشهدی می توانند در صورت هرگونه سوال و ابهام با شماره تلفن های 37250025،37250035 و1512تماس حاصل نمایند و در شهرستان های استان نیز ادارات دامپزشکی تابعه، پاسخگوی شهروندان خواهند بود.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢١٥٠/
  • ٠٧:٤٨ - 1398/05/19/
  • تعداد بازدید: 201

خروج