چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی:

تمام توان خود را برای حمایت از تولید بکار گرفته ایم

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در جمع هیات مدیره اتحادیه ها و صنوف مرتبط با طیور استان اعلام داشت: تمام توان خود را برای حمایت از تولید بکار گرفته ایم.

دکتر احمد شریعتی اعلام داشت: واکسن فقط یک ابزار است اما در کنار آن رعایت تمام دستورالعمل های دیگر دامپزشکی نیز برای تامین سلامت طیور ضروری است.

وی گفت: اگر مرغداران استان در تهیه واکسن مشکلی دارند به ما گزارش دهند و این جلسه نیز برای بررسی مشکلات از جمله مشکل تامین واکسن مرغداران برگزار شده است.

شریعتی یادآور شد: ما ابزارهای نظارتی خود را نیز داریم ولی اتحادیه ها و صنوف مرتبط با طیور برای اعمال مدیریت بهتر و پیشبرد بیشتر امور بایستی کمک‌ کنند.

وی افزود: به گزارشات مستند افراد و نهادهای مرتبط با طیور مبنی بر گران فروشی واکسن به شدت حساس هستیم و یادآوری می کنم تمام گزارش های شما از تخلفات این حوزه به دقت و با سرعت، بررسی و تاحصول نتیجه پی گیری خواهد شد.

شریعتی اعلام داشت: به عنوان نهاد دولتی خود را موظف به حمایت از تولید کنندگان طیور به ویژه مرغداران می دانیم.

وی اظهار داشت: با توجه به سیاست های اخیر سازمان دامپزشکی کشو، تنوع واکسن های دام و طیور موجود در بازار افزایش پیدا کرده‌است و این موضوع از نقاط قوت است و البته در شرایط فعلی، هدف اولیه ما تامین واکسن به میزان مورد نیاز است.

وی خطاب به تولیدکنندگان و اعضای اتحادیه های مرتبط با طیور استان اعلام داشت: با همکاری با دامپزشکی نگذارید واسطه ها و دلال ها در زمینه واکسن طیور فعالیت کنند و فشارها را به تولید کنندگان بیشتر کنند؛ ما نیز از نقطه اول تولید تا نقطه نهایی با هر متخلفی به شدت برخورد می کنیم.

شریعتی افزود: با توجه به شروع نیمه دوم سال و فرا رسیدن فصل های پاییز و زمستان و مخاطرات مربوط به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تاکید ما بر انجام اقدامات امنیت زیستی بوده و لازم است گزارش هرگونه تلفات غیرعادی در اسرع وقت به شبکه های دامپزشکی اعلام شود.

وی به اقدامات دامپزشکی در جهت کنترل بیماری نیوکاسل برای حفظ سلامت صنعت طیور اشاره داشت و از تمامی تشکل های طیور و مرغداران خواست تا در اجرای طرح ملی مراقبت بیماری نیوکاسل و به ویژه انجام واکسیناسیون طیور بومی علیه نیوکاسل همکاری لازم را داشته باشند.

 

برای دیدن عکس های جلسه کلیک کنید.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٣٨١٠/
  • ٠٩:٠٩ - 1398/06/30/
  • تعداد بازدید: 75

خروج