چاپ
ارسال به دوست

در جلسه هماهنگی اقدامات بهداشتی عید قربان مصوب شد:

تعیین واحدهای صنفی در مشهد برای خدمت رسانی بهتر به مردم در عید قربان

جلسه هماهنگی بین بخشی در خصوص انجام فعالیت ها در عید قربان صبح امروز در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی برگزار شد.

مدیر کل دامپزشکی استان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به مواردی از مشاهده تب کریمه-کنگو در برخی نقاط مرزی استان، نگرانی از شیوع این بیماری در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی در ذبح دام وجود دارد.

دکتر احمد شریعتی افزود: تمام تلاش ما این است تا در روز عید سعید قربان، با هدایت مردم به سمت استفاده از امکانات غیر حضوری ذبح دام، از هرگونه تجمع و نیز ذبح غیربهداشتی دام خارج از کشارگاه جلوگیری شود.

مدیر مجتمع صنعتی گوشت مشهد نیز در این جلسه ضمن بر شمردن تمهیدات در نظر گرفته شده برای عید قربان از سوی موسسه متبوع خود یادآور شد: بیش از 10 خط تلفن و نیز تارنمای موسسه صنعتی گوشت مشهد آماده دریافت سفارشات غیرحضوری شهروندان هستند.

سید مجید موسوی اعلام داشت: برای حمل و نقل و تحویل لاشه به شهروندان نیز 20 دستگاه خودروی سردخانه دار در نظر گرفته شده تا تمام تهمیدات بهداشتی برای تحویل گوشت به خیرین رعایت شود.

باقری رییس اتحادیه صنف قصابان مشهد نیز در این نشست، ضمن بر شمردن فعالیت های این اتحادیه، از آمادگی اتحادیه برای معرفی واحدهای عرضه کننده دام کشتارشده ویژه عید قربان که توسط موسسه صنعتی گوشت مشهد ذبح شده خبر داد.

در پایان این جلسه مقرر شد تا واحدهای صنفی در نقاط مختلف مشهد به جهت سهولت شهروندان نسبت به دریافت لاشه های دام کشتارشده در عید قربان از کشتارگاه صنعتی اقدام و نسبت به تحویل آنها به خیرین مساعدت نمایند تا شهروندان و خیرین در این جهت ملزم به تردد در مسیرهای منتهی به کشتارگاه صنعتی مشهد نیز نباشند.

برای دیدن عکس های جلسه کلیک کنید.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤١١٦/
  • ٠٨:٥٩ - 1399/05/06/
  • تعداد بازدید: 52

خروج