چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در جلسه هماهنگی عید قربان:

اجرای تدبیر ذبح دام به صورت غیر حضوری و تلفنی به عنوان مهم ترین راهکار در شرایط موجود در دستور کار قرار دارد

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در جلسه هماهنگی عید قربان اظهار کرد: اجرای تدبیر ذبح دام به صورت غیر حضوری و تلفنی به عنوان مهم ترین راهکار در شرایط موجود در دستور کار قرار دارد.

دکتر احمد شریعتی افزود: حذف تراکم جمعیت مردمی در جهت پیشگیری از کرونا و تب کریمه کنگو مهم ترین هدف اجرای برنامه های بهداشتی دامپزشکی در روز عید قربان است.
وی گفت: برای جلوگیری از سرگردانی مردم، اتحادیه صنف قصابان و اتاق اصناف مشهد ۵۰ واحد صنفی را در اقصی نقاط مشهد پیش بینی کرده اند که شهروندان می توانند از امروز به این مراکز مراجعه کنند و سفارش دام قربانی خود را به این مراکز داده و در روز عید قربان هم لاشه های دام های قربانی شده را تحویل بگیرند.
شریعتی یادآور شد: لاشه های دام قربانی ممهور به مهر خاص قربانی است تا از لاشه های معمولی قابل تشخیص باشد و کشتار توسط مجتمع صنعتی گوشت مشهد رایگان خواهد بود.
وی اظهار داشت: انتظار داریم در اجرای این امر خداپسندانه، هر دتسگاه اجرایی، بخش و صنفی نظارت های خود را به طور کامل انجام دهد.
شریعتی عنوان داشت: لازم است اکیپ هایی از اصناف، سازمان سمت، تعزیرات، شهرداری، نیروی انتظامی، مرکز بهداشت و... در راستای اجرای هر چه بهتر برنامه های عید قربان و برخورد با تخلفات در راستای صیانت از حقوق شهروندان تشکیل شود.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤١٦٠/
  • ٠٨:٤٧ - 1399/05/07/
  • تعداد بازدید: 43

خروج