چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در نشست خبری:

به دلیل شرایط بیماری کرونا، هدف اصلی ما کاهش تراکم جمعیت انسانی در عید قربان است

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در نشست خبری اظهار کرد به دلیل شرایط بیماری کرونا، هدف اصلی ما کاهش تراکم جمعیت انسانی در عید قربان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، دکتر احمد شریعتی افزود: حضور رسانه ها فرصتی است مغتنم برای انتشار فعالیت های دامپزشکی استان و نیز عامل اطمینان بخشی است به مردم برای مصرف فرآورده های خام دامی.
وی عنوان داشت: امسال، به دلیل شرایط بیماری کرونا محور اصلی کار ما بر کاهش تراکم جمعیت انسانی در مراکز عرضه دام و کشتار و نیز عرضه گوشت است.
شریعتی یادآور شد: ضمن نگرانی ناشی از کرونا نگران انتشار بیماری تب کریمه کنگو هم هستیم که یک بیماری مشترک است لذا در عید قربان امسال، دو روش جدید را با همراهی و مشارکت مردم در نظر گرفتیم که می تواند حتی برای سالهای بعد نیز اجرایی شود.
وی خاطرنشان کرد: امسال بنا شده تا سفارشات به صورت تلفنی و غیر حضوری و از طریق تارنمای مجتمع صنعتی گوشت مشهد اقدام به خرید دام قربانی نمایند و پس از اعلام درخواست شهروندان، موارد توسط کشتارگاه انجام و با ۲۰ خودروی سردخانه دار به درب منزل شهروندان و خیرین ارسال خواهد شد و لازم به ذکر است که هزینه کشتار رایگان است.
شریعتی گفت: برای اولین بار با همکاری اصناف و اتحادیه قصابان مشهد ۵۰ واحد مجاز و معتبر عرضه فرآورده های خام دامی آماده قبول سفارشات شهروندان می باشند که در صورت سفارش مردمی، این مراکز دام و لاشه را از کشتارگاه صنعتی مشهد تهیه و با رعایت نکات بهداشتی تحویل متقاضیان خواهند کرد.
وی اعلام داشت: در راستای اجرای هر چه بهتر طرح آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای شهروندان هستیم و اگر طرح در سال جاری موفق باشد برای سال های بعد می توانیم کار را گسترش دهیم و حتی نذر دام را در قطعات کوچکتر نیز داشته باشیم.
شریعتی تصریح کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده در اجرای طرح، اصناف، سمت و تعزیرات و ... همکاری لازم را با ما خواهند داشت.
وی یادآور شد: تعداد ۱۵۹ اکیپ ثابت و سیار در سطح استان در نظر داریم که متشکل از دامپزشکان، کارشناسان بهداشت گوشت و ناظرین ذبح شرعی هستند.
وی گفت: شهروندان می توانند با شماره تلفن های ۳-۳۸۸۰۱۳۹۲  و ۳۳-۳۳۵۵۴۳۳۰ و تارنمای موسسه صنعتی گوشت مشهد به آدرس http://mashadmeat.ir  به صورت غیرحضوری سفارشات خود را اعلام دارند.
یادآور می شود در این نشست، موسوی، رییس موسسه صنعتی گوشت مشهد، حجت الاسلام محمد حسن شورورزی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان، دکتر محمود قربان زاده، رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی و دکتر محمود جوادی نژاد رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.
 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢٢٩/
  • ١٠:٢٥ - 1399/05/08/
  • تعداد بازدید: 55

خروج