چاپ
ارسال به دوست

طرح نظارت بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان در استان خراسان رضوی افتتاح شد

برای سیزدهمین سال متوالی، طرح نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر ذبح دام افتتاح شد.

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در مراسم افتتاح طرح نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر ذبح دام اظهار کرد: در عید قربان سال جاری 159 اکیپ دامپزشکی استان در قالب 57 اکیپ ثابت و 102 اکیپ سیار با حضور 72 دامپزشک، 144 کارشناس بهداشت گوشت و 32 ناظر ذبح شرعی آماده خدمت رسانی به آحاد هم استانی ها در روز عید هستند.

دکتر احمد شریعتی گفت: برای برخورد با مراکز غیر مجاز کشتار دام با همکاری سایر نهادها از جمله شهرداری اقدام شده و با توجه به مخاطرات این موضوع، توصیه اکید داریم که شهروندان از امکانات ایجاد شده توسط شهرداری و دیگر نهادهای مرتبط با این موضوع استفاده کنند.

وی گفت: بر اساس اعلام مجتمع صنعتی گوشت مشهد، شهروندان می توانند امروز از طریق شماره تلفن های  3و 38801392 ، 3- 33554330 و تارنمای ثبت سفارس دام به آدرس www.mashadmeat.ir سفارشات خود را اعلام داشته و از تجمع برای خرید و ذبح دام در روز عید خودداری کنند.

شریعتی افزود: به منظور تسهیل بیشتر در راستای قربانی غیر حضوری، طی هماهنگی بعمل امده با اتحادیه فروشندگان گوشت دام  استان تعداد 50 واحد قصابی در سطح شهر مشهد مقدس از طرف این اتحادیه معرفی شده اند تا در صورت عدم امکان تماس تلفنی شهروندان با کشتارگاه صنعتی دام، خیرین بتوانند از طریق این قصابی ها سفارشات قربانی خود را پیگیری نمایند و این واحدها امروز در حال فعالیت هستند.

وی در بازدید از مجتمع صنعتی گوشت مشهد، روند اجرای طرح پذیرش غیرحضوری و تلفنی دام را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: اجرای موفق این طرح می تواند به عنوان الگویی برای سال های آینده مورد استفاده قرار گیرد.

بنا به این گزارش، تا ساعت اعلام این گزارش، بیش از 800 راس دام از طریق سفارش غیر حضوری ذبح شده و بر اساس پیش بینی مدیران مجتمع صنعتی گوشت مشهد تا پایان اجرای این طرح، حدود 2000 راس دام به صورت غیر حضوری ذبح شده و از طریق زنجیره سرد به خیرین تحویل داده خواهد شد.

یادآور  می شود صبح امروز، به همراه مدیر کل دامپزشکی استان، مسئولین استانی شامل؛ مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری، رییس سازمان جهادکشاورزی استان، رییس سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، نماینده امام جمعه مشهد، معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... از فعالیت های صورت گرفته در مجتمع صنعتی گوشت مشهد بازدید کردند.

برای دیدن عکس های مراسم کلیک کنید.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٣١٠/
  • ١٢:٣٨ - 1399/05/10/
  • تعداد بازدید: 82

خروج