چاپ
ارسال به دوست

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی:

ضبط 644 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در جهت ارتقای امنیت غذایی در استان

اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از ضبط بیش از 644 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی از مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده های خام دامی در این استان خبر داد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان در این زمینه اظهار داشت: در این راستا تعداد 105 هزار بازدید از مراکز یادشده طی  9 ماهه ابتدای سال جاری انجام شده که در پی آن، تعطیلی و پلمب47 مرکز عرضه فرآورده خام دامی در استان در گزارشات این اداره کل به ثبت رسیده است.

دکتر محمد رشتی باف افزود: در مدت یادشده برای افراد متخلف در این حوزه نیز795پرونده تشکیل و به مراجع قضایی جهت رسیدگی ارسال شده است.

وی، با توجه به خطر انتقال بیماری‌های مختلف در اثر عرضه غیر بهداشتی فرآورده‌های خام دامی توسط دستفروشان، اظهار داشت: با کلیه افرادی که به صورت دست فروش و بدون هویت در حاشیه جاده‌ها، سطح شهر مشهد و بویژه اطراف حرم مطهر اقدام به عرضه غیر مجاز مواد پروتئینی از قبیل گوشت سفید و قرمز، ماهی، کله پاچه، جگر و ... نمایند بطور جدی برخورد شده و پس از تشکیل پرونده برای متهمان، مراتب جهت رسیدگی به دستگاه قضایی تسلیم و پی گیری خواهد شد.

دکتر رشتی باف ضمن تاکید بر اهمیت گزارش‌های مردمی در کشف و ضبط موارد غیر مجاز و نیز ارتقای سطح بهداشت عمومی، از کلیه شهروندان درخواست نمود، در صورت مشاهده موارد یادشده و یا سایر تخلفات در عرضه فرآورده‌های  خام دامی، مراتب را در مشهد، با شماره تلفن‌های 37250025و 37250035(شبکه دامپزشکی مشهد)، 1512(مرکز پیام اداره کل) و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان در میان گذارند و یا با سامانه پیام کوتاه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان به شماره 300001512 در ارتباط باشند.

 

  • کد خبر: ٤٥٩٨/
  • ٠٨:٤٥ - 1397/10/18/
  • تعداد بازدید: 62
کلید واژه ها

خروج