چاپ
ارسال به دوست

دیدار فرماندار زاوه با مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی

کشتارگاه شهرستان، محور گفتگوها

فرماندار شهرستان زاوه در نشستی با مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، ضمن قدردانی از خدمات دامپزشکی در شهرستان، مباحث مرتبط با کشتارگاه دام شهرستان را پی گیری کرد.

 مدیر کل دامپزشکی استان در این جلسه اظهار داشت: حضور فرماندار آگاه به مسایل در شهرستان زاوه باعث دلگرمی ماست. 

دکتر احمد شریعتی اعلام داشت: با توجه به کاهش اعتبارات استان، امیدوارم اعتبارات ترمیمی برای افزایش اعتبارات دامپزشکی از سوی نهادهای ذیربط اختصاص پیدا کند.
وی گفت: عدم استقبال دامداران از واکسن های بهادار سبب شده تا نگرانی ما در خصوص بیماری تب برفکی افزایش پیدا کند و لازم است تمامی شهرستان ها در خصوص پیش گیری از بیماری ها از جمله تب برفکی با دامپزشکی مساعدت لازم را انجام دهند.
دکتر شریعتی یادآور شد: علیرغم نقش حساس و پر رنگ دامپزشکی در سلامت از اعتبارات سلامت هیچ سهمی نداریم و با تمامی کمبودها همراهی و مساعدت فرمانداران شهرستان ها برای ما نقطه قوت است.
وی گفت: سیاست دامپزشکی راه اندازی کشتارگاه های صنعتی و منطقه ای است چرا که کشتارگاه های سنتی بهره وری لازم را نداشته و بعضا دارای مشکلات ساختاری هستند. 
وی افزود: با توجه به نیاز شهرستان به کشتارگاه فعلی، مساعدت لازم را برای فعالیت این مرکز خواهیم داشت.

مهندس مهدی زارعی فرماندار شهرستان زاوه نیز گفت: کشتارگاه فعلی و در حال راه اندازی شهرستان برای زاوه از ضروریات است ضمن اینکه از تمام ضوابط بهداشتی دامپزشکی حمایت می کنیم. 
وی گفت این کشتارگاه تا زمان راه اندازی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه فعال خواهد بود و پس از آن از کشتارگاه صنعتی بهره گیری خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان زاوه در پایان از آزمایشگاه ملی مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان و توانمندی های این مرکز نیز بازدید کرد.

 برای دیدن عکس های این دیدار کلیک کنید.

  • کد خبر: ٤٧٠٣/
  • ١١:١٥ - 1397/10/20/
  • تعداد بازدید: 161

خروج