• 1401/05/12 - 11:51
  • تعداد بازدید : 39
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کشف و توقیف بیش از 2 هزار و 600 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در مشهد از ابتدای سال

رئیس شبکه دامپزشکی مشهد گفت: بازرسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه به منظور تأمین بهداشت فرآورده‌های خام دامی در سال جاری، با اجرای 19 هزار و 886 مورد بازدید بهداشتی از مراکز تولید، استحصال و عرضه فرآورده‌های خام دامی، موفق به کشف و توقیف موقت بیش از 2 هزار و 600 تن انواع نهاده و فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و مشکوک شده اند.

کشف و توقیف

دکتر محمود جوادی نژاد به نظارت‌های شبانه‌روزی همکاران دامپزشکی بر کشتارگاه‌های دام و طیور شهرستان اشاره نمود و افزود: در این راستا معاینه پیش از کشتار، حین کشتار و پس از کشتار بالغ بر 328 هزار راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های دام شهرستان صورت گرفت. وی همچنین اظهار داشت: بالغ بر 13 میلیون و 463 هزار قطعه طیور کشتاری نیز تحت نظارت‌های دقیق بهداشتی کارشناسان  دامپزشکی، در کشتارگاه‌های صنعتی طیور شهرستان قرار گرفتند که در نتیجه آن تولید بیش از 24 هزار و 233 تن گوشت مرغ بهداشتی و 16  هزار تن گوشت قرمز بهداشتی بوده است.

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد یادآور شد: کارشناسان این شبکه طی بازدید از مراکز عرضه و سردخانه‌های نگهداری فرآورده‌های خام دامی میزان 2 هزار و 681 تن نهاده ویا انواع فرآورده خام دامی غیربهداشتی و مشکوک را کشف و ضبط موقت نمودند که در نهایت مقدار 72 تن از این ناهده ها و  فرآورده های خام دامی غیربهداشتی پس از بررسی‌های لازم، غیر قابل مصرف انسانی تشخیص داده شده و با اخذ مجوزهای قضایی معدوم گردید .

وی افزود: همچنین طی این مدت 216 مورد پرونده قضائی مربوط به واحدهای متخلف بهداشتی تشکیل و به مراجع قضائی ارجاع داده شد و 6 واحد صنفی نیز به دلیل تکرار در تخلفات بهداشتی و به استناد مفاد ماده 12 قانون سازمان دامپزشکی کشور  و تا رفع کامل مخاطرات بهداشتی پلمپ و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 288985
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

کشف و توقیف
لینک کوتاه