• 1401/11/05 - 13:54
  • تعداد بازدید : 209
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شروع مرحله دوم مایه کوبی تب برفکی همزمان کشوری در کاشمر

رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر از شروع عملیات واکسیناسیون جمعیت دامی شهرستان علیه بیماری تب برفکی با تلاش بخش دولتی و خصوصی از اول بهمن ماه بمدت دو ماه به صورت رایگان خبر داد.

دکتر سعید خانزاده افزود: در این فاز که تا پایان اسفند ماه سال جاری ادامه دارد دام های سبک و دامهای سنگین در شهرستان علیه بیماری تب برفکی واکسینه  می شوند که از دامداران انتظار می رود با اکیپ های واکسیناسیون دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند و جهت هماهنگی و اخذ نوبت به شبکه دامپزشکی کاشمر مراجعه یا با شماره تلفن 55227313 تماس بگیرند..

از عوارض  این بیماری کاهش شیر در دام ها، کاهش تولید فرآورده های گوشتی، کاهش باروری و بروز تلفات در دام های جوان از جمله خسارت های اقتصادی ناشی از بیماری تب برفکی می باشد.

وی افزود پیشگیری از این بیماری  مستلزم واکسیناسیون گسترده و رعایت اصول امنیت زیستی است و شبکه دامپزشکی شهرستان  در این خصوص آموزش وآگاهی‌رسانی به دامداران را هم در دستور کار دارد.

دکتر خانزاده در ادامه افزود: با توجه به اینکه واکسیناسیون به تنهایی نمی‌تواند موجب کنترل بیماری تب برفکی شود به دامداران توصیه می‌شود ضمن رعایت کامل ضوابط بهداشتی از تردد غیر ضروری افراد مختلف در دامداری و خرید و فروش بدون ضابطه دام خودداری کنند

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان کاشمر
  • کد خبر : 296630
کلمات کلیدی
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه