چاپ
ارسال به دوست

برگزاری جلسه هم اندیشی حفاظت از حیات وحش منطقه در شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس

جلسه هم اندیشی حفاظت از حیات وحش شهرستان سرخس با حضور سرپرست شبکه دامپزشکی و رئیس اداره محیط زیست شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس :جلسه ای در زمینه حفاظت از حیات وحش منطقه با حضور دکتر حق شناس سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس و مهندس غلام زاده رئیس اداره  محیط زیست در شبکه دامپزشکی برگزار شد.

 در این جلسه مهندس غلام زاده از همکاری همیشگی و همه جانبه شبکه دامپزشکی با اداره محیط زیست  تشکر و قدردانی کرد. وی در راستای حفظ حیات وحش منطقه از شبکه دامپزشکی تقاضا کرد جهت جلوگیری از بیماری طاعون نشخوار کنند گان کوچک با اداره محیط زیست همکاری لازم را به عمل آورد.

 در ادامه این جلسه دکتر حق شناس بر همکاری همه جانبه و همیشگی شبکه دامپزشکی شهرستان در حفظ حیات وحش منطقه تاکید کرد و به این موضوع اشاره کرد که بیماری PPR  (طاعون نشخوار کنند گان کوچک) جزو بیماری های خطرناک با واگیری بالا و امکان تلفات زیاد در نشخوار کنندگان کوچک و بخصوص در بره ها می باشد  ، در این راستا خوشبختانه اداره کل دامپزشکی استان در زمینه تامین واکسن همکاری خوبی با شبکه سرخس داشته است وآمادگی این شبکه برای انجام واکسیناسیون  علیه این بیماری در روستاهایی که ارتباط بیشتری با حیات وحش دارند را اعلام کرد.

دکتر حق شناس با تاکید به نقش مهم فعالیتهای دامپزشکی در حفظ سلامت جامعه و همچنین حفاظت از حیات وحش منطقه گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان آمادگی خود را برای انجام گشت های مشترک به صورت مستمر با اداره محیط زیست اعلام می نماید. و نیز براین مهم تاکید کرد که حفظ و استمرار این گشت ها ,با توجه به مرزی بودن شهرستان و نیز وجود دریاچه بزنگان که خود محل کوچ پرندگان مهاجر است کمک بسزایی در جلوگیری از بیماری آنفولانزای پرندگان و همچنین دیگر بیماری های مشترک و واگیر خواهد داشت.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٣٨٥/
  • ٠١:٢٥ - 1398/05/22/
  • تعداد بازدید: 28
کلید واژه ها

خروج