چاپ
ارسال به دوست

بررسی راهکارهای افزایش اقدامات مشترک بین دامپزشکی استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع)

راهکارهای افزایش اقدامات مشترک بین دامپزشکی استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا علیه السلام در جلسه ای مشترک در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی بررسی شد.

سرهنگ احمد واحدی، مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا علیه السلام در این دیدار، اشتغال را محور اصلی فعالیت های قرارگاه دانست.

وی افزود: در حوزه های مختلف و از جمله دامپزشکی در نقاط محروم استان در حال خدمت رسانی به تولیدکنندگان هستیم و در این زمینه، با همکاری شبکه های دامپزشکی استان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

واحدی یادآور شد بیش از 90 روستای محروم استان تحت پوشش خدمات بهداشتی و دامپزشکی قرارگاه قرار دارند و حضور دامپزشکان در این گروه نقطه قوت قابل اتکایی است و در این زمینه از دامپزشکی استان نیز درخواست داریم تمام فعالیت های این گروه را تحت نظارت و حمایت خود داشته باشند.

مهندس محمدرضا تازیکی مسئول کارگروه اشتغال قرارگاه یادشده نیز در این دیدار اظهار داشت: بیش از 46 هزار راس دام سبک و 4400 راس دام سنگین در واحدهای روستایی تحت پوشش قرارگاه قرار دارند.

وی در تشریح اقدات قرارگاه افزود: تعداد ماموریت های گروه در 2 سال گذشته بیش از 900 نفر روز و 75 هزار ساعت بوده است که در این مدت 400 ساعت آموزش با حضور 3500 نفر از روستاییان نیز انجام شده است.

وی عمده ترین مشکلات مشاهده شده در نقاط محروم را مدیریت بهداشتی گله و تغذیه عنوان عنوان کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) خواستار آن شد تا تمام اقدامات با هماهنگی دامپزشکی استان صورت پذیرد.

دکتر احمد شریعتی یادآور شد: خدمت رسانی به نقاط محروم استان جزء اولویت های ما بوده و تمام سعی خود را نموده ایم تا نسبت به رفع کمبودها در حوزه های مرتبط از جمله؛ دارو، سموم و تجهیزات برای این مناطق اقدام نماییم.

وی از دامپزشکان قرارگاه نیز خواست تا در مواقع بحران نسبت به همکاری با گروه های دامپزشکی و اعزام به مناطق درگیر با مخاطرات طبیعی نظیر سیل و ... آمادگی لازم را داشته باشند.

 برای دیدن عکس های جلسه کلیک کنید.

 

  • کد خبر: ١٢٩٧٠٩/
  • ٠٩:٥٧ - 1398/02/23/
  • تعداد بازدید: 130

خروج