• 1401/05/13 - 08:59
  • تعداد بازدید : 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
توصیه مهم اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی به هیئت های عزاداری

159 گروه دامپزشکی برای تامین امنیت غذایی عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی آماده باش هستند

اداره کل دامپزشکی ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدا...الحسین علیه السلام، نسبت به ذبح دام در معابر عمومی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی هــشـدار داد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به سنت ذبح دام از سوی هیئت های عزاداری و برخی از شهروندان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و انجام قربانی برای اطعام عزاداران در مساجد و تکایا، ضروری است عزاداران از هرگونه کشتار دام در معابر عمومی خودداری نمایند.

دکتر محمود قربان زاده ضمن بر شمردن مخاطرات ذبح دام خارج از کشتارگاه، با اشاره به پیش‌بینی تمهیدات لازم برای کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام و فعال بودن کشتارگاه های دام در ایام مذکور، خاطرنشان ساخت: طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، اکیپ‌های بهداشتی دامپزشکی به استعداد  159گروه متشکل از  102 اکیپ سیار و  57اکیپ ثابت متشکل از  72دامپزشک،  136کارشناس و  34ناظر شرعی در سطح تمامی شبکه های دامپزشکی شهرستان‌ها به حالت آماده باش و فعال بوده و آماده پاسخ گویی به سئوال ها، ابهام ها و رسیدگی به گزارش های مردمی می باشند و شهروندان می توانند در مشهد با شماره تلفن‌های 75-35-37250025 و در شهرستان‌ها با شبکه دامپزشکی شهرستان تماس حاصل نمایند. سامانه پیام کوتاه 300001512 نیز آماده پاسخگویی و دریافت گزارشات شهروندان می باشد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 289003
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه