• 1401/11/02 - 14:20
  • تعداد بازدید : 118
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

آغاز واکسیناسیون دام های سبک و سنگین نیشابور علیه بیماری تب برفکی

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور؛ همزمان با سراسر استان، واکسیناسیون دامهای سبک و سنگین این شهرستان علیه بیماری تب برفکی از ابتدای بهمن ماه بصورت رایگان آغاز شد.

دکتر علی سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور با تشریح این طرح گفت: دام های سبک و سنگین روستایی، صنعتی و عشایری شهرستان با استفاده از واکسن های داخلی و وارداتی و بوسیله نیروهای بخش دولتی و خصوصی 100 درصد بصورت رایگان پوشش داده خواهد شد.

دکتر سلیمانی بهترین راه پیشگیری و کنترل بیماری را انجام واکسیناسیون مرتب و به موقع دانست و افزود: نبود بیماری طی چند سال اخیر در شهرستان دلیل بر ایمنی دام ها نیست و باید همانند گذشته واکسیناسیون بصورت کامل ادامه پیدا کند.

رئیس شبکه دامپزشکی کاهش تولید شیر و گوشت و ایجاد سقط جنین در دام ها را از خسارات بروز بیماری تب برفکی ذکر کرد و هشدار داد با وجود یک مورد آلودگی در یکی از شهرستان های استان رعایت شرایط بهداشتی قرنطینه ایی و واکسیناسیون دامها به ویژه در مناطق با تراکم بالای دام لازم الاجرا بوده و به دامداران توصیه نمود برای انجام هرچه بهتر واکسیناسیون دامهای خود با مامورین دامپزشکی همکاری لازم را بعمل آورند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان نیشابور
  • کد خبر : 296509
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه