• 1402/11/21 - 12:50
  • تعداد بازدید : 187
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افتتاح اولین کارخانه مکمل خوراک دام در نیشابور

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور، اولین کارخانه مکمل خوراک دام در ایام دهه مبارک فجر با حضور امام جمعه، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و دیگر مسئولین ادارات، مدیران عامل شرکت ها و اتحادیه های دامداران و مدیران کارخانجات خوراک دام در شهرک صنعتی عطار نیشابور افتتاح شد .

در ابتدای این مراسم دکتر سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر و تولید خوراک های صنعتی در کارخانجات خوراک دام نیاز به مکمل ها و افزودنی های مجاز برای غنی سازی خوراک دام ها زیر نظر کارشناسان را ضروری دانست و با توجه به آمار بالای دام سبک و سنگین در نیشابور بزرگ و مصرف فراوان خوراک دام راه اندازی کارخانه تولید مکمل خوراک دام را در راستای تامین امنیت غذایی برشمرد و به همه متصدیان تولید خوراک دام و مکمل خوراک دام توصیه نمود از مواد اولیه مجاز که دارای مجوزهای لازم از سازمان دامپزشکی می باشند استفاده نمایند .

رئیس شبکه دامپزشکی، تاکید نمود: نظارت و بازرسی از کارخانجات تولید خوراک دام و فروشندگان مکمل های خوراک دام بصورت مستمر همانند گذشته انجام خواهد شد.

سپس مدیرعامل و سرمایه گذار شرکت بامداد رسپینا با اشاره به مبلغ 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این طرح از ایجاد کار برای 55 نفر بصورت مستقیم و 250 نفر غیر مستقیم خبر داد .

پس از آن حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور، با استناد به آیاتی از قرآن جایگاه حیوانات در زندگی انسان را تبیین نمود و احداث کارخانجات خوراک دام و مکمل خوراک دام را در راستای ارتقاء کیفیت بهره وری انسان از حیوانات دانست.

در ادامه خانم دکتر هاجر چنارانی نماینده مردم شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان جلگه در مجلس شورای اسلامی از خدمات دامپزشکی در پیشگیری از بیماری های دامی تشکر کرد و گفت: بایستی با توجه به مقام اول تولید شیر و گوشت در استان صنایع مرتبط هم مقام اول را داشته باشند .

مهندس دونده معاون استاندار و فرماندار نیشابور، نیز از سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شده در این کارخانه تشکر کرد و گفت: مسئولین باید در خدمت تولید کنندگان و سرمایه گذاران باشند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان نیشابور
  • کد خبر : 314995
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

لینک کوتاه