• 1401/08/29 - 08:44
  • تعداد بازدید : 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انجام بیش از 3 میلیون و 829 هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های مشهد

مسئول واحد بهداشت و مدیریت بیماری های طیور شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد گفت: از ابتدای سال جاری با نظارت بهداشتی کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، بیش از سه میلیون و 829 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورشی طیور گوشتی و تخمگذار شهرستان مشهد انجام شده است.

دکتر مجید یزدان پناه با اشاره به اینکه از این میزان جوجه ریزی، مقدار دو میلیون  و 570 هزار قطعه مربوط به واحدهای پرورشی مرغ گوشتی بوده است،افزود: بیش از  4 هزار و 620 تن گوشت مرغ سالم و بهداشتی در این راستا تولید و روانه بازارهای مصرف شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان مشهد دارای 310 مزرعه پرورشی مرغ گوشتی و تخمگذار با ظرفیت پرورش اسمی حدود 9 میلیون و 172 هزار قطعه طیور پرورشی در سال می باشد، اظهار داشت: در این مدت یک میلیون و 258  هزار قطعه جوجه ریزی در واحد های پرورشی مرغ تخمگذار مشهد نیز تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی شهرستان مشهد انجام شده است.

دکتر یزدان پناه در ادامه افزود: کارشناسان این مجموعه با انجام بیش از 2 هزار و 160 بازدید بهداشتی از واحد های پرورشی طیور استانداردهای بهداشتی لازم در این حوزه را رصد و پایش نموده اند.

 وی به مصرف بیش از 34 میلیون و 795 هزار دز انواع واکسن های طیور در راستای کنترل و پیشگیری از رخداد بیماری های شایع و بیماری های نوظهور نیز اشاره نمود.

مسئول واحد بهداشت و مدیریت بیماری های طیور شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد در پایان خاطر نشان ساخت: کلیه واحدهای مجاز پرورشی طیور تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی فعالیت نموده و خوشبختانه در حال حاضر در این واحدها تولید گوشت مرغ با رعایت کامل ضوابط بهداشتی صورت می پذیرد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان مشهد
  • کد خبر : 294553
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه