• 1401/08/22 - 08:34
  • تعداد بازدید : 68
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انجام بیش از 41 هزار آزمایش تخصصی تشخیصی در آزمایشگاه های دامپزشکی شهرستان مشهد

مسئول واحد تشخیص و درمان شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 41 هزار مورد آزمایش تخصصی تشخیصی، در آزمایشگاه های دامپزشکی شهرستان مشهد انجام شده ست.

دکتر محسن بردباری مسئول واحد تشخیص و درمان شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد با اعلام این خبر اظهار داشت: این آزمایشات با هدف تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دام وطیور، بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و همچنین کنترل کیفیت فرآورده‌های خام دامی تولیدی با هدف تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان صورت گرفته است.

وی در ادامه یادآور شد: در راستای حفظ ذخایر و سرمایه‌های دامی و تامین سلامت عموم جامعه در سال جاری تعداد 41 هزار و 567 مورد آزمایش مختلف تخصصی تشخیصی توسط کارشناسان دامپزشکی شاغل در آزمایشگاه های مجموعه دولتی و خصوصی شهرستان صورت گرفته است.

بردباری همچنین تصریح کرد: بیشترین تعداد آزمایش در بخش سرولوژی طیور با 21 هزار و 229 مورد، سرولوژی دام با 15 هزار و 548 مورد و کنترل کیفی فرآورده های خام دامی با یک هزار و 485 مورد بوده است.

مسئول واحد تشخیص و درمان شبکه دامپزشکی مشهد به سایر فعالیت های آزمایشگاه های دامپزشکی اشاره نمود و گفت: این آزمایشگاه ها دارای بخش‌های مختلف سرولوژی دام و طیور، PCR ، الایزا، میکروب شناسی، انگل شناسی و کنترل کیفی مواد غذایی و سم شناسی می باشند.

این مقام مسئول لازمه کار در آزمایشگاه را داشتن تخصص لازم و دقت عمل بالا دانست و تصریح کرد: کار در آزمایشگاه به دلیل انجام آزمایشات بر روی نمونه‌های مشکوک به انواع بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، یک کار تخصصی دقیق و در عین حال خطر ساز است که در صورت عدم رعایت استانداردهای بهداشتی می تواند زمینه ساز سرایت بیماری به افراد شاغل باشد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 293334
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

لینک کوتاه