• 1402/11/21 - 13:02
  • تعداد بازدید : 181
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ثبت رکورد بیش از 6 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورشی طیور شهرستان مشهد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد، گفت: از ابتدای سال جاری با نظارت کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت بیماری های طیور این شبکه بیش از 6 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورشی طیور شهرستان صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد، دکتر محمد سیاح با بیان اینکه 310 مزرعه پرورشی در حوزه پرورش طیور گوشتی، تخمگذار و سایر ماکیان در سطح شهرستان مشهد فعالیت می نماید، اظهار داشت: در این مدت 6 میلیون و 587 هزار و 141 قطعه جوجه یکروزه در واحد های پرورشی فوق با نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی این شبکه مورد پرورش قرار گرفته است.

 وی، با اشاره به اینکه شهرستان مشهد یکی از مراکز تولیدی استراتژیک در تولید و استحصال گوشت مرغ و همچنین تخم مرغ خوراکی در استان خراسان رضوی می باشد، افزود: از این میزان جوجه ریزی، 4 میلیون و 118 هزار قطعه جوجه یکروزه گوشتی و 2 میلیون و 468 هزار قطعه جوجه یکروزه تخمگذار بوده است.  

این مقام مسئول، با بیان اینکه در حال حاضر گزارشی از تلفات غیر عادی در جمعیت طیور شهرستان مشاهده نشده است، افزود: با این وجود با انجام 3 هزار و 437 مورد بازدید بهداشتی و اخذ 3 هزار و 912  مورد نمونه برداری جهت اجرای آزمایشات تشخیصی و تخصصی لازم، بیماری های شایع در حوزه طیور را رصد و پایش نموده ایم.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان مشهد
  • کد خبر : 314996
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه