• 1402/08/09 - 11:19
  • تعداد بازدید : 281
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه کمیته پدافند غیر عامل در شهرستان گناباد

جلسه کمیته پدافند غیر عامل در شهرستان گناباد، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی گناباد، جلسه کمیته پدافند غیر عامل در محل فرمانداری، با حضور معاون فرماندار و شبکه دامپزشکی و سایر اعضا شورای اداری شهرستان برگزار گردید.

دکتر محمدرضا متقی گفت: در ابتدای جلسه دستورالعمل های پدافند غیر عامل توسط معاون فرمانداری شهرستان تبیین گردید.

در ادامه رئیس شبکه دامپزشکی گناباد در حوزه پدافند غیر عامل، اظهار کرد: پدافند غیر عامل دفاع در برابر دشمن، بدون سلاح یا درگیری مستقیم است که با اجرای آن می توان از خسارات مالی و تلفات انسانی و دامی جلوگیری و آن را به حداقل رساند و دامپزشکی با اقدامات پیشگیرانه در مبارزه با عوامل تهدید کننده سلامت دام و انسان و با تامین سلامت و امنیت غذایی مصرف کنندگان نقش به سزایی در تحقق پدافند غیر عامل دارد.

وی گفت: این شبکه با تشکیل اتاق بحران و تجهیز آن به وسایل لازم، نصب دوربین های حفاظتی و نصب دزدگیر، تجهیز اداره به سردخانه جهت نگهداری مواد بیولوژیک و واکسن ها، تجهیز اداره به موتور برق اضطراری، تهیه کپسول آتش نشانی برای اطفا حریق، تهیه واکسن ها و مواد بیولوژیک لازم در حوزه دام و طیور و پیش بینی ذخایر استراتژیک، اقدامات لازم در این خصوص را انجام داده است.

متقی بیان نمود: دامپزشکی با نظارت مستقیم بر فرآورده های خام دامی در تامین سلامت و امنیت غذایی مصرف کنندگان سهیم بوده و این نظارت شامل بازرسی بهداشتی در کشتارگاه های دام و طیور شهرستان و نظارت در سطح شهر از مراکز توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان این شبکه می باشد.

وی تصریح کرد: قرنطینه به عنوان یکی از ارکان‌ مهم تأمین بهداشت دام، طیور، آبزیان و فرآورده‌های آن می‌باشد و نقش حساس و حیاتی در جلوگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و تحقق پدافند غیر عامل دارد.

متقی در پایان خاطر نشان کرد: به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، اطلاع رسانی و نصب بنر، تدارک برنامه آمادگی نیروها و تجهیزات فنی و برگزاری کلاس های آموزشی مانند کلاس آموزشی تب برفکی و ... توسط کارشناسان دامپزشکی برگزار شد .

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اداره شهرستان گناباد
  • کد خبر : 309857
pr_rkh روابط عمومی استان

pr_rkh روابط عمومی استان

تصاویر

لینک کوتاه